NÅGRA ORD OM VÅR

STYRELSE

vår styrelse

I styrelsen ingår läkare och sjuksköterskor, representanter från både Sverige och Norge.

Tillsammans driver vi föreningens arbete framåt och arbetar för en kvalitetssäkrad akutmedicinsk utbildning för hälso-och sjukvårdspersonal. Vi arbetar också för en hållbar utveckling av föreningen.

Styrelse för proACT 2018-2019

Anna Frödin (ordförande) Karlstad    anna.frodin@regionvarmland.se

Martina Vikström (kassör) Luleå    martina.vikstrom@proactcourse.org

Karolina Persson Lund    karolina.persson@proactcourse.org

Rune Solhaug Karlstad    rune.solhaug@regionvarmland.se

Kerstin Cesar Växjö    kerstin.cesar@proactcourse.org

Elisabeth Einarson Norge Aahus    elisabeth.einarson@proactcourse.org

Germar  Schneider Norge    germar99@online.no

Espen Hope Nygaard Norge Aahus    espen.hope.nygard@ahus.no

Kontakt via mail:    styrelse@proactcourse.org